Proč používat Choukrounovu A-PRF™?

Koncept PRF (fibrin bohatý na trombocyty) je založený na principu odstředění neupravené krve, bez antikoagulancií (J. Choukroun a spol. 2001). Po skončení procesu centrifugace se získá fibrinová sraženina obsahující většinu krevních destiček a bílých krvinek.

Tato sraženina, nazývaná Fibrin bohatý na trombocyty (PRF – Platelet Riche Fibrin), v místě kde se nachází postupně ze sebe uvolňuje růstové faktory a cytokiny (VEGF, PDGF, TGF Beta, Trombospondin).

Předpokládá se, že tyto faktory akcelerují hojení měkkých tkání a kosti. Je možné nalézt množství mezinárodních publikací, které demonstrují efektivitu PRF v mnoha indikacích: stomatochirurgie (implantologická chirurgie, kostní regenerace a augmentace, parodontologická chirurgie, extrakce atd.), ortopedie, kosmetická a dermatologická chirurgie.

Dnes je PRF uznáván po celém světě, od Nice do New Yorku z Los Angeles do Šanghaje, od Rangúnu po Moskvu, od Sao Paulo po Kapské Město, Santiago do Záhřebu…

Jeho účinnost je jednoznačně prokázána.

DOCHÁZÍ KE ZMĚNĚ CELÉHO PROTOKOLU!

Tuby, otáčky centrifugy a doba odstřeďování.

První výsledky výzkumu, provedené v laboratořích – Laboratory of Clarions Research Group, Pennsylvania University (USA) a Repair-Lab, Institute of Pathology, Johannes Gutenberg Univesity, Mainz (SRN) prokázaly uvolnění BMP-2 (Bone Morphogenetic Protein-kostní morfogenetický protein), a BMP-7. Tyto studie tedy prokázaly větší uvolnění VEFG. Je zřejmé, že toto uvolnění pochází z monocytů.

Tuba A-PRF™ + je specifická tuba, která byla vyvinuta na základě našeho vědeckého výzkumu a certifikována jako zdravotnický prostředek.

Tato tuba je jediná v současné době autorizovaná. Konvenční tuby se již dávno používají jako zkumavky pro laboratorní testy a nyní také jako neregulační. Tuba A-PRF™ +
je nyní k dispozici ve sterilním balení (květen, 2013).

První klinické údaje a výsledky jsou velmi příznivé!

Řada vědeckých studií ještě probíhá: výsledky budou brzy zveřejněny. Ale přítomnost BMP v dostatečném množství již znamená budoucnost pro A-PRF™ tím, že poskytuje praktickým lékařům velmi důležitý a cenově dostupný produkt pro rekonstrukci kostí.

Vzdělání: Úroveň znalostí vyučujících není vždy na dostačující úrovni. Dr. Choukroun již zahájil koncepci v oblasti vzdělávání o PRF a A-PRF. Tyto informaci jsou určeny všem odborníkům, kteří chtějí být aktuálně informováni a chtějí získat potřebné znalosti pro poskytování vysoce kvalitního vzdělávání. Pro bližší informace nás můžete kdykoliv kontaktovat.

INDIKACE:

Sinus lift • Implantáty • Kostní štěpy • Léčba • Parodontologie • Extrakce